اشتراک گذاری

تعویض ال سی دی موبایل سونی

صفحه نمایش موبایل ‌های هوشمند آسیب‌ پذیرترین قطعات این دستگاه‌ های دوست‌ داشتنی هستند که عوامل متعددی در خراب شدن و آسیب دیدن آن ها نقش دارند. یکی از مهم ترین عواملی که جان ال سی دی گوشی را به خطر می اندازد، وارد شدن ضربه به ال سی موبایل است؛ چراکه هر آن ممکن است گوشی شما از دستتان بیفتد و ال سی دی آن در اثر ضربه بشکند. البته عوامل دیگری هم مانند ریختن مایعات بر روی گوشی در خراب شدن ال سی دی آن دست دارند. اگر دوست دارید بیشتر با عواملی که موجب خرابی و تعویض ال سی دی موبایل سونی می‌شوند آشنا شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

تعویض ال سی دی موبایل سونی

عواملی که موجب تعویض ال سی دی موبایل سونی می شوند

  • وارد شدن ضربه و فشار شدید به ال سی دی

همانطور که اشاره کردیم ضربه مهم ترین عاملی است که در خرابی و تعویض ال سی دی موبایل سونی دست دارد. گاهی اوقات وارد شدن فشار و ضربه شدید به ال سی دی موبایل موجب شکستن آن می شود که در این صورت راهی جز تعویض ال سی دی این دستگاه وجود ندارد. اما گاهی اوقات هم ال سی دی گوشی، در اثر وارد شدن ضربه به آن بسیار تاریک می‌شود؛ به گونه‌ای که امکان تماشای محتوا در صفحه نمایش وجود دارد، اما صفحه نمایش خیلی تاریک است. در چنین صورتی می‌توان با تعمیر ال سی دی موبایل سونی، مشکل آن را برطرف کرد.

  • نفوذ مایعات به داخل ال سی دی

علاوه بر وارد شدن ضربه به ال سی دی موبایل که موجب خراب شدن ال سی دی گوشی و حتی تعویض آن می شود، عامل دیگری که موجب از دست رفتن ال سی دی گوشی می‌شود، ریختن مایعات بر روی آن است. درواقع ریختن مایعات بر روی ال سی دی گوشی، موجب نفوذ رطوبت به بردها و مدارهای آن می‌شود؛ که در این صورت ال سی دی موبایل، قابل تعمیر نیست. بنابراین کارشناسان مرکز تعمیرات موبایل سونی، در این شرایط به تعویض ال سی دی موبایل سونی می‌پردازند.

مشکلات رایج ال سی دی موبایل سونی

 
  • کم شدن نور ال سی دی

آیا تاکنون این مشکل برای شما هم پیش آمده است که در حال کار کردن با گوشی خود باشید؛ اما ناگهان متوجه ‌شوید که نور صفحه نمایش آن به شدت کاهش پیدا کرده است. همانطور که اشاره کردیم یکی از عواملی که ممکن است، موجب بروز چنین مشکلی بشود، وارد شدن ضربه به ال سی دی موبایل است؛ البته با تعمیر ال سی دی گوشی می‌توان این مشکل را برطرف کرد و نیازی به تعویض ال سی دی موبایل سونی نیست. اگر موبایل سونی شما نیز دچار چنین مشکلی شده است، می‌توانید برای تعمیر ال سی دی موبایل سونی، به یکی از شعبه‌های نمایندگی تعمیرات موبایل سونی مراجعه کنید یا از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل توسط این مرکز بهره مند شوید.

  • داغ شدن بیش از اندازه ال سی دی

داغ شدن ال سی دی موبایل سونی، یکی دیگر از مشکلات رایجی است که برخی از کاربران این دستگاه با آن دست و پنجه نرم کرده اند. عوامل متعددی موجب داغ شدن ال سی دی موبایل می‌‌شوند؛ از این‌رو درصورت بروز چنین مشکلی برای موبایل خود لازم است، آن را به مهندسین مرکز تعمیرات موبایل سونی، بسپارید؛ تا پس از عیب‌یابی دقیق و شناسایی منشا اصلی داغ شدن ال سی دی گوشی، آن را به صورت تخصصی تعمیر کنند.