اشتراک گذاری

آموزش ریست کردن سینمای خانگی سونی

ریست سینما خانگی سونی، یکی از روش هایی است که برای برطرف کردن برخی از مشکلات عملکردی این دستگاه از آن استفاده می شود. با ریست کردن این دستگاه می توان برخی از مشکلات و ناهماهنگی های نرم افزاری را برطرف کرد. اما این کار به شکل های مختلفی انجام می شود و نکاتی دارد که اگر با آنها آشنا نباشید، ممکن است باعث بروز مشکلات جدی در تلویزیون شوید. 

در این مقاله، مراحل و روش های ریست سینما خانگی سونی را به شما آموزش می دهیم. البته اگر مشکل با این کار حل نشد، می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و خدمات تخصصی تر با نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

آموزش ریست کردن سینمای خانگی سونی

روش های ریست سینما خانگی سونی

تلویزیون های سونی به روش های مختلفی ریست می شوند. با توجه به مشکل ایجاد شده و شرایط موجود، می توان این دستگاه را به یکی از شکل های Power Reset / Restart، Factory data Reset و یا Forced Factory Reset ریست کرد.

نکته بسیار مهم این است که این روش ها تنها برای ریست سینما خانگی سونی در مدل های مجهز به سیستم عامل اندروید کاربرد دارند. از طرفی با ریست کردن تلویزیون، تنها می توان یک سری از مشکلات خاص این دستگاه را برطرف کرد؛ برای رفع برخی از ایرادات نرم افزاری حتما باید از تکنسین های مجرب تعمیرات سینما خانگی Sony کمک بگیرید.

ریست کردن سینما خانگی سونی با روش  ( Power Rest / Restart )

یکی از روش های ریست سینما خانگی سونی که معمولا برای رفع مشکلات بسیار سطحی نرم افزاری کاربرد دارد، Power Rest است. در این روش اطلاعات و تنظیمات پاک نمی شوند و دستگاه فقط راه اندازی مجدد می گردد. بدین منظور کافی است کابل دستگاه را از پریز خارج کنید و بعد از گذشت ۲ دقیقه مجددا کابل را به برق وصل کنید. همچنین می توانید کلید تنظیمات را فشار داده و وارد بخش سیستم شوید.

در این قسمت گزینه راه اندازی مجدد ( Restart) را انتخاب و مجددا تایید کنید. روش دیگر برای ریست کردن سینمای خانگی این است که دکمه خانه ( Home) را فشار دهید و ضمن انتخاب تنظیمات، وارد ( About) شوید. در این بخش، گزینه Restart را بزنید تا دستگاه راه اندازی مجدد شود. در نهایت می توانید دکمه خانه را فشرده و وارد تنظیمات شوید. سپس Device Preferences  را انتخاب و وارد درباره ( About) شوید. در این قسمت راه‌اندازی مجدد را انتخاب و تایید کنید.

ریست سینمای خانگی sony با روش (Factory Data Reset)

روش دیگری که می توانید برای ریست سینما خانگی سونی از آن استفاده کنید، Factory Data Reset است که تنظیمات دستگاه را به حالت کارخانه بازنشانی می کند. این روش، تمامی ایرادات تلویزیون را برطرف کرده و در عین حال، موجب پاک شدن اطلاعات دستگاه می شود. بنابراین بهتر است پیش از اجرای این روش، از اطلاعات بکاپ بگیرید و تنظیمات دستی که وارد دستگاه کرده‌اید را یادداشت کنید. Factory Data Reset  کردن سینما خانگی سونی، به دور روش زیر امکان پذیر است:

روش اول

وارد تنطیمات تلویزیون شده و گزینه (Device Preferences) را انتخاب کنید. سپس قسمت درباره (About) را باز و بازگردانی به تنظیمات کارخانه ( Factory Data Reset) را انتخاب کنید. مجددا این گزینه و در ادامه پاک شدن همه اطلاعات (Erase Everything)  را انتخاب کنید. در نهایت این روند را تایید کنید تا عملیات ریست سینما خانگی سونی شروع شود.

ریست سینمای خانگی sony با روش (Factory Data Reset)
ریست سینمای خانگی sony با روش (Factory Data Reset)

روش دوم

وارد تنظیمات شده و گزینه (Storage & Reset) را انتخاب کنید. سپس وارد بازگردانی به تنظیمات کارخانه شوید. مجددا این گزینه را انتخاب و پاک ‌سازی اطلاعات را تایید کنید.

ریست سینمای خانگی sony با روش (Factory Data Reset)

راه اندازی مجدد سینما خانگی سونی با روش (Forced Factory Reset)

آخرین روش برای ریست سینما خانگی سونی، بازگردانی اجباری به تنظیمات کارخانه یا Forced Factory Reset است. معمولا وقتی عملکرد نرم افزارها مختل می شود، تعمیرکاران از این روش برای حل مشکل استفاده می کنند. البته این روش تنها در تلویزیون هایی قابل اجراست که از اندروید مارشملو (Marshmallow) و بالاتر پشتیبانی می کنند. نکته دیگر این که برای ریست کردن سینما خانگی سونی از این روش، نیاز به کمک شخص دیگری هم دارید. بسته به مدل و تعداد کلیدهای تلویزیون، این روش به یکی از دو شکل زیر انجام می شود:

 • حالت اول ( تلویزیون های دارای دکمه خاموش و روشن)
 • کابل برق تلویزیون را از پریز جدا کنید.
 • دکمه خاموش / روشن روی بدنه تلویزیون را فشار داده و نگه دارید.
 •  هم زمان، دوشاخه را مجددا وارد پریز کنید.
 • تا زمانی که ال ای دی دستگاه روشن نشده این دکمه را رها نکنید.
 • پس از روشن شدن ال ای دی سفید، دکمه را رها کنید.
 • با گذشت چند لحظه از اتمام ریست، دستگاه دو بار راه‌اندازی می شود؛ در غیر این صورت، خودتان تلویزیون را روشن کنید.
 • حالت دوم (تلویزیون های دارای 3 دکمه)
 • دوشاخه دستگاه را از پریز خارج کنید.
 • دو دکمه خاموش / روشن ( Power ) و کم کردن صدا ( Down – ) را همزمان فشرده و نگه دارید.
 • هم زمان، دوشاخه را مجددا وارد پریز کنید.
 • دکمه‌ها را تا روشن شدن ال ای دی سبز رها نکنید.
 • پس از روشن شدن ال ای دی سبز و رها کردن دکمه ها، تلویزیون خاموش و روشن می شود. در غیر این صورت، آن را به صورت دستی روشن کنید.
راه اندازی مجدد سینما خانگی سونی با روش (Forced Factory Reset)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شانزده − شش =