اشتراک گذاری

آیا امکان ضبط برنامه های تلویزیون سونی وجود دارد؟

شاید برای شما هم پیش آمده که در حال تماشای یک برنامه تلویزیونی یا فیلم باشید و بخواهید این برنامه را ضبط کنید تا بعدا دوباره آن را تماشا کنید. تا پیش از تولید تلویزیون های هوشمند، این کار تنها از طریق داشتن یک دستگاه ویدئویی امکان پذیر بود. اما در تلویزیون های هوشمند امکان ضبط برنامه های تلویزیون وجود دارد و می توان با قابلیت هایی که در این دستگاه ها به کار رفته است، فیلم و برنامه های مد نظر را ضبط کرد. برای مثال در خصوص تلویزیون های هوشمند سونی، کاربران امکان ضبط برنامه های تلویزیون سونی را دارند.

برای ضبط فیلم در تلویزیون سونی باید یک سری مراحل ساده را دنبال کرد و برخی تنظیمات را انجام داد تا بتوان یک محتوای ویدئویی که از تلویزیون پخش می شود را ضبط کرد. در این مقاله می خواهیم در خصوص نکات و روش های ضبط برنامه های تلویزیون سونی صحبت کنیم تا اگر کاربر این دستگاه ها هستید بتوانید از این قابلیت کاربردی و جذاب استفاده کنید.

نحوه ضبط برنامه های تلویزیون سونی

روش های ضبط برنامه های تلویزیون سونی

برای ضبط فیلم در تلویزیون سونی می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. بهترین روش هایی که در این خصوص می توان از آنها کمک گرفت شامل موارد زیر می شود:

  • ضبط برنامه های تلویزیون سونی با استفاده از فلش
  • ضبط و ذخیره سازی فیلم در حافظه داخلی تلویزیون سونی
  • استفاده از دستگاه DVR برای ضبط فیلم از روی تلویزیون
  • استفاده از دستگاه PVR برای ضبط برنامه های تلویزیونی
  • ضبط برنامه های تلویزیون روی استریم های آنلاین

از هریک از این روش ها می توان برای ضبط فیلم استفاده کرد. با این حال ساده ترین و کم هزینه ترین روشی که می توان از آن استفاده کرد، ضبط به کمک یک فلش مموری است. 

روش ضبط و ذخیره سازی فیلم ها در حافظه داخلی تلویزیون نیز می تواند روش کاربردی بعدی باشد. در نهایت در دو روش باقی مانده باید از دستگاه های حد واسط برای ضبط فیلم ها و برنامه های تلویزیونی استفاده کنید که قطعا هزینه برتر خواهند بود.

ضبط برنامه های تلویزیون sony با استفاده از فلش

برای استفاده از این روش به یک فلش مموری یا USB نیاز دارید. در پشت تلویزیون سونی می توان پورت مورد نظر جهت اتصال فلش مموری را یافت. فلش مورد نظر را به تلویزیون وصل کرده و در ادامه دکمه HOME را فشار دهید. حال باید وارد قسمت تنظیمات تلویزیون خود شده و در آن جا گزینه System Settings را انتخاب کنید. 

در لیست بعدی، روی گزینه Recording Set-up و سپس HDD Registration بزنید. در این جا باید فلش مموری خود را در تلویزیون سونی شناسایی کرده و آن را ثبت کنید. مراحل مورد نیاز را دنبال کنید تا به این ترتیب فلش مموری در حافظه تلویزیون ثبت شود. 

در نهایت با استفاده از گزینه REC روی ریموت کنترل، می توانید ضبط برنامه ها را را آغاز کنید. بعد از این که کار ضبط برنامه تمام شد نیز برای توقف ضبط، دکمه STOP را بزنید.

 ضبط و ذخیره سازی فیلم در حافظه داخلی تلویزیون سونی

روش دیگری که می توانید از آن برای ضبط برنامه های تلویزیون سونی استفاده کنید، ضبط و ذخیره سازی مستقیم برنامه در حافظه داخلی دستگاه است. نکته ای که در خصوص استفاده از این روش وجود دارد این است که با ذخیره سازی برنامه در حافظه تلویزیون معمولا کیفیت تصاویر و محتوای ویدئویی تا حدودی کاهش می یابد. از طرفی نیز معمولا ذخیره سازی و نگهداری فایل های ضبط شده به صورت دائمی نیست و بعد از مدتی پاک می شود.

استفاده از دستگاه های واسطه برای ضبط برنامه ها در تلویزیون سونی

دو روش بعدی برای ضبط برنامه ها، استفاده از دستگاه های واسطه برای ضبط فیلم هاست. دو دستگاهی که می توان از آن برای ضبط فیلم در تلویزیون سونی استفاده کرد شامل دستگاه PVR و دستگاه های DVR می شوند. این دستگاه های ذخیره سازی خصوصا برای تلویزیون های قدیمی و غیر اسمارت که قابلیت ضبط مستقیم برنامه ها در آنها وجود ندارد کاربرد دارند. 

دستگاه دیگری که می توان از آن به عنوان یک دستگاه حد واسط برای ضبط برنامه های تلویزیون سونی استفاده کرد، دستگاه ستاپ باکس است. البته برخی از این دستگاه ها با تلویزیون های هوشمند سازگاری دارند و می توان از آنها برای ضبط برنامه ها استفاده کرد.

ضبط برنامه ها روی استریم های آنلاین

روش آخر برای ضبط برنامه های تلویزیون سونی، ضبط برنامه ها روی یک استریم آنلاین است. این روش نیز کارایی بالایی دارد اما کار با آن به کمی آموزش و آشنایی با فضای این برنامه ها نیاز دارد. استریم های انلاین بسیار مختلفی در بازار وجود دارد که می توان از آنها در این خصوص کمک گرفت. اکثر این برنامه ها رابط کاربری بسیار ساده ای دارند و می توانند برای ضبط فیلم در تلویزیون سونی مورد استفاده قرار بگیرند.

ضبط فیلم در تلویزیون sony

نکات مهم ضبط فیلم در تلویزیون های sony

در این آموزش به بررسی چند روش کاربردی جهت ضبط برنامه های تلویزیون سونی پرداختیم. در پایان بهتر است به برخی نکات در خصوص انجام این پروسه ها اشاره کنیم. مورد اول در خصوص انتخاب روش هاست. اگر میزان و تعداد فیلم هایی که می خواهید ضبط کنید زیاد نباشد، بهترین گزینه برای شما همان فلش مموری است. 

چرا که در سایر روش ها یا به خرید دستگاه نیاز است یا این که باید مراحل پیچیده تری را برای ضبط فیلم ها دنبال کرد. نکته دیگر این که اگر به فضای ذخیره سازی بیشتری برای ضبط فیلم نیاز داشته باشید می توانید یک هارد اکسترنال را جایگزین فلش مموری کنید. 

حتما در زمان ضبط فیلم در تلویزیون سونی به فضای در دسترس برای ذخیره سازی توجه کنید، چرا که در صورت کم بودن این فضا خود به خود ضبط متوقف می شود. حداقل برای ضبط کردن یک فیلم به فضای ذخیره سازی در حدود 8 تا 12 گیگابایت نیاز است.

 چرا که هر ده دقیقه از یک فیلم، یک گیگابایت از فضای فلش را پر می کند. در نتیجه برای یک فیلم 60 دقیقه ای، حداقل به 6 گیگابایت فضای ذخیره سازی نیاز خواهید داشت. سعی کنید از فلش مموری هایی با حافظه بالاتر استفاده کنید تا در حین ضبط برنامه های تلویزیون سونی مشکلی پیش نیاید.