اشتراک گذاری

جذاب ترین ترفندهای ps5

اگر آخرین کنسول بازی سونی را خریداری کرده و از آن استفاده می کنید، پیشنهاد می دهیم مقاله امروز را در خصوص ترفندهای ps5 از دست ندهید. البته این کنسول آنقدر جذاب است که حتی اگر موفق به خرید آن نشده باشید، باز هم دانستن ترفندهای کار کردن با آن خالی از لطف نیست. پلی استیشن در مقایسه با مدل قبلی خود، ps4، قابلیت ها و امکانات جدیدتری دارد. این دستگاه از نظر عملکردی ارتقا پیدا کرده و حتی طراحی ظاهری آن هم به روز شده است. ترفندهای ps5 به شما کمک می کند که ضمن بهره مندی از قابلیت های بیشتر، در سطح حرفه ای تری با این کنسول کار کنید؛ با سونی سرویس همراه باشید.

ترفندهای ps5

کاربردی ترین ترفندهای ps5

ترفند استفاده از دسته دوال شاک پلی استیشن ۴ برای PS5

اگر به تازگی پلی استیشن 4 خود را با پلی استیشن 5 تعویض کرده اید، لازم نیست دسته جدید خریداری کنید. یکی از قابلیت های کاربردی کنسول جدید sony این است که می توان از دسته های کنسول قبلی برای کار کردن با آن استفاده کرد. درواقع این قابلیت طراحی دسته های جدید است که بسیار شبیه به نمونه قبلی است.

ترفند کار با دکمه PS دسته پلی استیشن ۵

 یکی دیگر از ترفندهای ps5، مربوط به دکمه های PS است که در آن تعبیه شده اند. کاربرد این دکمه ها نسبت به دسته های دوال شوک بیشتر شده است. اگر دکمه پی اس را فشار دهید، صفحه Control Center در پایین صفحه باز می شود. در صورت فشردن و نگه داشتن این دکمه، به Home Screen خواهید رفت. همچنین اگر دوبار کلید پی اس را فشار دهید، آخرین بازی که اجرا کرده اید باز می شود.

شخصی سازی  Control Centerدر ps5

قابلیت شخصی سازی کنترل سنتر، جزو بهترین ترفندهای ps5 است که آیتم های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از این رابط کاربری، می توانید آیتم هایی که اخیرا از آنها استفاده کرده اید، مثل مدیریت اکسسوری ها، کم و زیاد کردن صدا، متوقف کردن آهنگ، مدیریت دانلود ها و … را ببینید. همچنین این امکان را دارید که ضمن شخصی سازی کردن محیط Control Center، تعداد آیکن ها را کاهش دهید.

اسکرین شات گرفتن یکی از ترفندهای ps5

یکی از ترفندهای ps5، مربوط به اسکرین گرفتن از صفحه است. به لطف دکمه ای که سونی در این کنسول تعبیه کرده است، می توانید بازی ها را با سرعت بالا ضبط کنید. اما اسکرین گرفتن کمی کندتر انجام می شود. این مشکل را می توان با عوض کردن عملکرد دکمه میانبر در settings حل کرد. بعد از این که تنظیمات را تغییر دادید، می توانید دکمه Create را زده و از صفحه اسکرین شات بگیرید. بخش Captures را باز کرده و به Broadcasts بروید. سپس Captures  را انتخاب کنید، Shortcuts for Create Button  را باز کرده و در نهایت گزینه Easy Screenshots را فعال نمایید.

میوت کردن چت ها در کنسول بازی ps5

پلی استیشن 5 یک دکمه فیزیکی برای میوت کردن چت ها دارد که می توان آن را در فهرست ترفندهای ps5 جای داد. کافی است این دکمه را روی دسته فشار دهید تا صدای میکروفن قطع شود. پس از آن هم می توانید با دوبار فشار دادن همان دکمه، چت را از حالت میوت خارج کنید.

اجرای بازی های پلی استیشن 5 در گوشی

اما به عنوان یکی از جذاب ترین ترفندهای ps5  باید به قابلیت اجرای بازی ها در گوشی اشاره کنیم. Remote Play به شما این امکان را می دهد که حتی وقتی در یک اتاق دیگر هستید، بازی های مورد نظرتان را در گوشی اندروید یا iOS اجرا نمایید. جالب تر این که تمام دکمه های بازی روی تلفن همراه شبیه سازی می شوند و گیم پلی نیز توسط اینترنت برای شما استریم می شود.

پخش موزیک از اسپاتیفای هنگام بازی یکی از جذاب ترین ترفندهای ps5

حالا که تا این حد خوش شانس بوده اید که توانسته اید از پلی استیشن 5 استفاده کنید، حیف است اگر از قابلیت پخش موزیک آن بهره مند نشوید. برنامه اسپاتیفای یکی از کاربردی ترین برنامه های PS5 است. به لطف یکی از ترفندهای ps5 و با استفاده از این برنامه، می توانید در حین بازی کردن، بدون وقفه به موسیقی گوش دهید. از قسمت Control Center آهنگ بعدی یا قبلی را انتخاب کنید یا صدای آن را زیاد و کم کنید. حتی امکان شنیدن موزیک های جدید اسپاتیفای هم برای شما فراهم شده است.