اشتراک گذاری

چطور می توان مشکل روشن نشدن اینترنت گوشی سونی را برطرف کرد؟

دسترسی به اینترنت، مهم ترین مشخصه گوشی های هوشمند است که استفاده از آن توسط کاربران را افزایش داده است. در نتیجه روشن نشدن اینترنت گوشی و کار نکردن این قابلیت در دستگاه قطعا یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند برای کاربران دردسرساز شود. در خصوص گوشی های سونی، نحوه فعال کردن اینترنت و درگیر شدن کاربران با مشکلاتی از قبیل کار نکردن اینترنت گوشی همیشه مطرح بوده است.

بعد از انجام تنظیمات مورد نیاز برای فعال کردن و روشن کردن اینترنت در گوشی های سونی، این قابلیت در دستگاه فعال نمی شود. وصل نشدن گوشی به اینترنت و روشن نشدن آن را می توان به دلایل مختلفی مرتبط دانست. اما مهم تر از دلیل این موضوع، اهمیت دارد که آیا می توان مشکل روشن نشدن اینترنت گوشی سونی را برطرف کرد یا خیر؟ در ادامه این مقاله از نمایندگی سونی به بررسی این موارد می پردازیم.

روشن نشدن اینترنت گوشی سونی

دلایل روشن نشدن اینترنت گوشی سونی

روشن نشدن اینترنت گوشی می تواند به دلایل مختلفی باشد که معمولا منشا تمام آنها مشکلات نرم افزاری یا تنظیم نبودن قابلیت دسترسی به اینترنت است. تنظیمات APN مهم ترین موردی است که در صورت کار نکردن اینترنت گوشی باید آن را بررسی و در صورت نیاز مجددا تنظیم کرد. نکته مهم دیگر این که گاهی اوقات محدودیت های اتصال و دسترسی به اینترنت داده دلیل روشن نشدن اینترنت در برخی از گوشی هاست.

مشکلات و اختلالات خود شبکه تلفن همراه نیز بی تاثیر نیستند. حتی در صورت استفاده از شبکه وای فای نیز ممکن است به دلیل مشکلات شبکه، در اتصال گوشی به اینترنت اختلال ایجاد شود. دلیل مهم دیگری که می تواند در اتصال گوشی سونی به اینترنت مشکل به وجود بیاورد، به روز نبودن مرورگر نصب شده روی دستگاه است. استفاده از نسخه های قدیمی مرورگر یا به هم ریختن تنظیمات مرورگر هم می تواند دلیل مهم روشن نشدن اینترنت در گوشی های سونی و دیگر برندها باشد.

راهکارهای رفع مشکل روشن نشدن اینترنت موبایل سونی

ریستارت کردن گوشی

اولین اقدامی که می توانید برای رفع مشکل روشن نشدن اینترنت گوشی سونی انجام دهید، روشن و خاموش کردن دستگاه مورد نظر است. با ریستارت کردن گوشی می توان بسیاری از باگ های نرم افزاری لحظه ای را برطرف کرد که همین اختلالات موقتی خود می توانند دلیل عدم اتصال گوشی به اینترنت باشند.

اصلاح تنظیمات APN

در درجه اول دلیل کار نکردن اینترنت گوشی را باید در تنظیمات آن جست و جو کرد. اگر تنظیمات APN در دستگاه به درستی انجام نشده باشد، قطعا در اتصال گوشی سونی به اینترنت با مشکل مواجه خواهید شد. تنظیمات APN در واقع تنظیمات Access point name است. برای دسترسی به این گزینه باید وارد بخش تنظیمات گوشی شده و در آن جا قسمت Mobile network را انتخاب کنید. حال بهتر است یک بار تنظیمات APN موجود را حذف کرده و مجددا آن را اعمال کنید.

اصلاح تنظیمات APN

در همین قسمت با انتخاب گزینه new APN می توان مشخصات جدیدی را وارد و تنظیمات را مجددا اعمال کرد. بسته به این که از کدام اپراتور تلفن همراه استفاده می کنید، گزینه هایی که باید برای تنظیم مجدد APN وارد کنید متفاوت است. در تنظیمات جدید باید دو قسمت name و APN را بسته به نوع اپراتور مجددا تنظیم کنید. اگر از اپراتور همراه اول استفاده کنید این تنظیمات شامل Name: MCI-Internet و APN: mcinet می شود. در اپراتور ایرانسل نیز این تنظیمات شامل Name: Irancell- Internet و APN: mtnirancell می شود.

اصلاح تنظیمات APN

بروز رسانی مرورگر

در صورتی که از نسخه های قدیمی مرورگر استفاده می کنید، برای رفع مشکل روشن نشدن اینترنت گوشی حتما آن را آپدیت کرده و از نسخه های جدید مرورگر استفاده کنید. علاوه بر این حتما به تنظیمات مرورگر نیز توجه کنید، چرا که در صورت به هم ریختن تنظیمات مرورگر در اتصال به اینترنت با مشکل مواجه خواهید شد.

حتی گاهی نیاز است برای رفع مشکلات مرورگر و کار نکردن اینترنت گوشی، یک بار مرورگر نصب شده را حذف کرده و مجددا آن را نصب کنید. در کنار این کارها می توانید با آپدیت گوشی سونی عملکرد آن از جمله اتصال به اینترنت را به صورت کلی بهبود ببخشید.

بررسی دسترسی به اینترنت

الزاما همیشه روشن نشدن اینترنت گوشی به خود دستگاه مربوط نمی شود. مشکلات اپراتور و شبکه همراه نیز می تواند دلیل عدم اتصال گوشی به اینترنت باشد. در این شرایط باید با پشتیبانی شبکه تماس گرفت و از اتصال درست به اینترنت شبکه مطمئن بود.

چک کردن حالت محدودیت استفاده از داده

محدودیت استفاده از داده تلفن همراه قابلیتی است که با استفاده از آن کاربران می توانند میزان مصرف اینترنت خود را محدود کنند. در نتیجه در صورت فعال بودن این گزینه زمانی که سقف مصرف اینترنت به حد تعیین شده برسد، اتصال اینترنت دستگاه به صورت خود به خود محدود شده و قطع می شود تا از این طریق مانع مصرف بیش از حد اینترنت توسط کاربر شود. همین امر می تواند در مواردی دلیل روشن نشدن اینترنت گوشی باشد.

بنابراین باید با رفتن به بخش تنظیمات دستگاه از فعال بودن یا نبودن این قابلیت اطمینان یافت تا به این ترتیب در صورت فعال بودن این گزینه با لغو آن مشکل کار نکردن اینترنت گوشی را برطرف کرد. علاوه بر غیر فعال کردن این گزینه می توانید با تغییر و افزایش سقف استفاده از اینترنت داده، محدودیت اتصال به اینترنت را برطرف کنید.

تعمیر مشکلات سخت افزاری

در برخی مواقع که اینترنت وای فای در گوشی های سونی از کار می افتد و وصل نمی شود، این احتمال وجود دارد که یک مشکل سخت افزاری دلیل روشن نشدن اینترنت گوشی باشد. اتصال به وای فای معمولا به دنبال خرابی آی سی وای فای در دستگاه مختل می شود و به همین دلیل نیز باید برای رفع مشکل به وجود آمده تعمیر موبایل سونی به صورت تخصصی را مد نظر قرار داد.

در بیشتر مواقع این مشکل با تعویض آی سی وای فای در گوشی مورد نظر برطرف می شود. در مرکز سخت افزار ایران به عنوان یک مرکز تعمیرات تخصصی گوشی های سونی، تمامی خدمات مورد نیاز با بهترین کیفیت به کاربران این گوشی ها ارائه می شود.