اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

مشکل صفحه آبی لپ تاپ سونی

اگر از کاربران همیشگی لپ تاپ باشید، حتما تاکنون با مشکل صفحه آبی لپ تاپ رو به رو شده اید. بوت شدن به موقع لپ تاپ موضوع مهمی برای استفاده از آن است. مسلما برای اینکه بتوانید از قابلیت های دیجیتالی گوناگون نرم افزارها و یا وب سایت های مختلف استفاده کنید، ابتدا باید سیستم عامل دستگاه بالا بیاید. مشکل صفحه آبی لپ تاپ سونی یکی از مشکلات دردسرسازی است که به طور کامل پروسه ی بوت شدن را کنسل می کند. این معضل می تواند چندین بار پشت سرهم اتفاق بیفتد. در ادامه قصد داریم به تشریح راه های خلاصی از خطا Blue Screen در لپ تاپ سونی بپردازیم.

دلایل اصلی پیدایش مشکل صفحه آبی لپ تاپ سونی

دلایل ظهور خطا Blue Screen لپ تاپ سونی به دو بخش کلی تقسیم می شود:

خرابی های سخت افزاری لپ تاپ سونی

  • از کار افتادگی فن لپ تاپ

فن بخش مهمی از هر لپ تاپ است. گرمای ناشی از پردازش های مختلف باید طی مدت زمان کوتاهی توسط فن از درون لپ تاپ دفع شود. داغ کردن لپ تاپ به صورت اتوماتیک باعث پیدایش خطای Blue Screen خواهد شد.

  • خرابی هارد دیسک لپ تاپ

اگر اجزای تشکیل دهنده ی هارد دیسک با اختلالات سخت افزاری دست و پنجه نرم کنند، لپ تاپ بوت نشده و صفحه آبی نمایان می شود. در این بین احتمال دارد صدای تق تق مانندی را نیز از درون سیستم بشنوید.

  • ناکارآمدی رم لپ تاپ

معمولا ایرادات سخت افزاری  رم که با ارور Exception Fatal Error دیده می شود، منجر به  پیدایش خطای Blue Screen در لپ تاپ سونی خواهد شد. این ارور را جدی بگیرید.

مشکل صفحه آبی لپ تاپ سونی

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ sony

  • نصب نصفه و ناتمام نرم افزارهای گوناگون در لپ تاپ سونی

اگر مراحل نصب نرم افزارهای مورد نظر خود را به درستی طی کنید، پیدایش مشکل صفحه آبی لپ تاپ سونی امری طبیعی است. در واقع ویندوز به نصب نادرست نرم افزار واکنش نشان داده و مرتبا باعث ری استارت لپ تاپ می شود.

  • نفوذ ویروس بدافزارهای مخرب

استفاده از بد افزارهای مخرب نه تنها در شکل گیری مشکل صفحه آبی لپ تاپ سونی نقش دارد، بلکه می تواند باعث و بانی خرابی انواع و اقسام بخش های مهم سیستم چون هارد دیسک لپ تاپ شود. نصب و راه اندازی آنتی ویروس های فعال و معتبر را جدی بگیرید.


تعمیر مشکل بلو اسکرین لپ تاپ سونی

برای تعمیر مشکل صفحه آبی لپ تاپ سونی ابتدا ویندوز نصب شده را ریست کنید. با این کار بسیاری از اختلالات نرم افزاری از لپ تاپ شما حذف می شوند. از طرفی باید همواره به آپدیت درایورهای لپ تاپ دقت داشته باشید. البته ویندوز 10 معمولا پروسه ی به روز رسانی درایورها را به صورت خودکار انجام می دهد. اما بهتر است شما نیز در قسمت Update & Security پنل Settings این موضوع را بررسی کنید.

به عنوان راهکار آخر رفع خطای صفحه آبی لپ تاپ سونی هم باید تنظیمات BIOS/UEFI را ریست کنید. با فشار دادن کلید Del یا F2 هنگام روشن کردن کامپیوتر، وارد تنظیمات بایوس شوید. در منوی مشاهده شده، گزینه ی ریست را بیابید و انتخابش کنید تا تنظیمات BIOS  به طور کامل ریست شود. اگر پس از این کار همچنان مشکل صفحه آبی ادامه دااشت؛ با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر لپ تاپ سونی تماس حاصل فرمایید.