اشتراک گذاری

آموزش نصب برنامه روی تلویزیون سونی

به لطف تکنولوژی هوشمند که این‌ روزها ردپای آن همه جا دیده می‌شود، می‌توانیم هر برنامه‌ای که دوست داریم را بر روی تلویزیون هوشمند خود نصب و اجرا کنیم اما چگونه؟ اگر از تلویزیون هوشمند سونی استفاده می‌کنید و به چندین و چند برنامه نیاز دارید که آن‌ها را بر روی تلویزیون خود نصب کنید اما نمی‌دانید چطور باید این کار را انجام دهید، این مطلب برای شما مفید خواهد بود. چراکه تصمیم داریم در ادامه این مطلب که درخصوص آموزش نصب برنامه روی تلویزیون سونی است، نحوه نصب کردن هر برنامه‌ای که دوست دارید را بر روی این تلویزیون به شما آموزش دهیم. توجه داشته باشید هم از طریق فروشگاه گوگل پلی و هم از طریق کامپیوتر می‌توانید روی تلویزیون سونی برنامه نصب کنید که قرار است هر دوی این روش ها را به شما آموزش دهیم.

آموزش نصب برنامه روی تلویزیون سونی

متخصصان تعمیر تلویزیون آماده خدمات رسانی در محل هستند. کافی است با شماره 54114-021 با نمایندگی سونی تماس بگیرید.

آموزش نصب برنامه روی تلویزیون سونی از طریق گوگل پلی

اولین روشی که تصمیم داریم در آموزش نصب برنامه روی تلویزیون سونی به آن اشاره کنیم، استفاده از گوگل پلی است. ضمناً فراموش نکنید که این روش فقط برای تلویزیون هوشمند کاربرد دارد. 

 1. برای نصب برنامه از این طریق باید مطمئن شوید که تلویزیون شما به اینترنت وصل باشد.
 2. سپس برنامه گوگل پلی را بر روی تلویزیون سونی باز کنید.
 3. نام برنامه‌ای که تصمیم دارید آن را بر روی تلویزیون خود نصب کنید را جستجو کنید.
 4. از نتایج جستجو که به شما نمایش داده می‌شود، برنامه موردنظر را انتخاب کنید.
 5. گزینه Install را انتخاب کنید تا برنامه موردنظر بر روی تلویزیونتان نصب شود.
 6. پس از اتمام پروسه نصب برنامه از طریق گزینه Open آن را بر روی تلویزیون خود اجرا کنید.
آموزش نصب برنامه روی تلویزیون سونی از طریق گوگل پل

آموزش نصب برنامه روی تلویزیون سونی از طریق کامپیوتر

در دومین مرحله از آموزش نصب برنامه روی تلویزیون سونی، نحوه نصب برنامه روی تلویزیون با استفاده از کامپیوتر را به شما آموزش می‌دهیم.

 1. ابتدا در لپ تاپ یا کامپیوتر خود مرورگر را باز کنید و  به گوگل پلی بروید.
 2. حالا نام برنامه موردنظر خود را جستجو کنید.
 3. گزینه Install را انتخاب کنید تا برنامه نصب شود.
 4. اگر تاکنون از این طریق به فروشگاه گوگل پلی وارد نشده‌اید، ابتدا مدل تلویزیون خود را در Drop Down List وارد کنید و سپس گزینه Install را انتخاب کنید.
 5. اکنون پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که برای نصب برنامه در تلویزیون باید آن را تایید کنید.
آموزش نصب برنامه روی تلویزیون سونی از طریق کامپیوت

نصب برنامه در تلویزیون به کمک اندروید باکس

نکته ای که باید به یاد داشته باشید، این است که به دلیل وجود برخی تحریم ها ممکن است به گوگل پلی دسترسی نداشته باشید یا در صورت دسترسی پس از نصب برنامه با مشکل روبرو شوید. به همین دلیل توصیه ما در اکثر مواقع، استفاده از دستگاه اندروید باکس است. همچنین شما می توانید با استفاده از آن روی تلویزیون های غیرهوشمند هم برنامه های مورد علاقه خود را داشته باشید. 

این دستگاه ها مانند گیرنده دیجیتالی به تلویزیون متصل شده و امکان نصب برنامه ها را می دهند. به این ترتیب هر برنامه ای را که بخواهید روی آن نصب می کنید و از طریق تلویزیون از آن ها استفاده می کنید. مراحل اتصال اندروید باکس به تلویزیون را هم خودتان می توانید طی کنید، هم می توانید از تکنسین بخواهید به محل شما مراجعه کرده و این کار را انجام دهد.