اشتراک گذاری

در صورت فراموش کردن رمز تلویزیون سونی چه باید کرد؟

برای این که بتوان در بخش منوی تنظیمات تلویزیون یک سری تغییرات را اعمال کرد، باید رمز عبور آن را به خاطر داشت. در واقع در صورت فراموش کردن رمز تلویزیون سونی و دیگر برندها امکان اعمال تغییراتی مانند تنظیمات صدا، تنظیمات نور و تصویر و مواردی از این دست وجود ندارد. بنابراین اگر کاربری رمز تلویزیون خود را فراموش کند، قطعا به مشکل بر میخورد.

در نتیجه باید از ترفندهایی جهت رفع مشکل فراموشی رمز تلویزیون استفاده کند تا مجددا به منوی تنظیمات دستگاه دسترسی داشته باشد. نحوه بازیابی رمز فراموش شده در هر برند متفاوت است. در این مطلب، تمرکز روی تلویزیون های سونی است. در نتیجه در این آموزش از نمایندگی سونی با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که در صورت فراموش کردن رمز تلویزیون سونی چه راهکارهایی پیش روی شما قرار دارد.

مشکل فراموش کردن رمز تلویزیون سونی

ترفندهای رفع مشکل فراموش کردن رمز تلویزیون سونی

در صورت فراموشی رمز تلویزیون sony می توان از چند روش برای بازیابی رمز فراموش شده استفاده کرد. به صورت کلی برای رفع مشکلات این چنینی به ریست تلویزیون نیاز است. آموزش هایی از این دست مانند آموزش ریست کردن تلویزیون سونی می توانند در موارد مختلف برای رفع مشکلات به وجود آمده در این دستگاه ها مفید باشند. این روش ها شامل موارد زیر می شوند:

  • بازیابی رمز تلویزیون سونی با استفاده از مستر کد
  • ریست سخت افزاری تلویزیون

در ادامه نحوه کار، هریک از این روش ها را بیشتر بررسی می کنیم.

بازیابی رمز تلویزیون سونی با استفاده از مستر کد

یکی از روش هایی که در صورت فراموش کردن رمز تلویزیون سونی می توان برای ریست کردن رمز کمک گرفت، استفاده از مستر کد است. مستر کد مورد استفاده بسته به مدل تلویزیون سونی مورد نظر متفاوت است. برای مثال در خصوص تلویزیون های BRAVIA سونی این مستر کد 4357 است. با این حال باید با توجه به مدل تلویزیون از مستر کد سازگار استفاده کرد. به هر حال برای استفاده از  این کد، باید ابتدا دکمه هوم روی تلویزیون را زد تا به منوی تنظیمات دستگاه دسترسی یافت.

در این بخش باید وارد قسمت PERSONAL SECTION شده و گزینه PARENATAL LOCK را انتخاب نمایید. با انتخاب این گزینه شما به قسمت رمزگذاری تلویزیون دسترسی خواهید یافت. در صورت فراموشی رمز تلویزیون باید در این بخش از مستر کد استفاده کنید. مستر کد 9999 نیز می تواند در برخی از مدل تلویزیون های سونی به کار آید. بعد از زدن مستر کد با زدن گزینه changed pin، می توانید رمز را ریست کرده و یک رمز عبور جدید را انتخاب کنید. در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید از تکنسین های نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی کمک بگیرید.

ریست سخت افزاری تلویزیون سونی

گزینه دیگری که می توان در صورت فراموش کردن رمز تلویزیون سونی از آن استفاده کرد، ریست سخت افزاری این دستگاه است. این روش، خصوصا اگر به ریموت تلویزیون دسترسی نداشته باشید، کارایی دارد. به منظور ریست سخت افزاری تلویزیون سونی باید دستگاه را از برق کشیده و سپس از دکمه های فیزیکی روی تلویزیون استفاده کنید.

دکمه های پاور و ولوم منفی را با هم بگیرید و آنها را نگه دارید و در همین حال مجددا تلویزیون را به برق وصل کنید. حال سه ثانیه صبر کرده و منتظر نمایش لوگوی سونی روی صفحه بمانید. بعد از مشاهده لوگوی سونی دکمه ها را رها کرده تا به این ترتیب تلویزیون به تنظیمات کارخانه بازگردانی شود. به این ترتیب تمامی تنظیمات اعمال شده اعم از رمز تعیین شده برای تلویزیون ریست می شود و به تنظیمات اولیه باز می گردد.