اشتراک گذاری

چطور شماره سریال لپ تاپ سونی را پیدا کنیم؟

پیدا کردن سریال لپ تاپ سونی، روش های مختلفی دارد که در ادامه این مطلب، با آنها آشنا می شوید. تمامی لپ تاپ ها و دستگاه های الکترونیکی، دارای یک شماره سریال هستند که مدل آنها را نشان می دهد. درواقع model number، یک عدد منحصر بفرد برای هر دستگاه است که با استفاده از آن، می توان اطلاعات مختلفی را در مورد دستگاه به دست آورد. به عنوان مثال اگر مدل نامبر لپ تاپ را داشته باشید، می توانید از وضعیت گارانتی آن مطلع شوید.

خوشبختانه پیدا کردن سریال لپ تاپ سونی کار سختی نیست و به سادگی می توانید به این عدد مهم دسترسی پیدا کنید. در ادامه روش های دسترسی به سریال نامبر لپ تاپ را به شما آموزش می دهیم. شما می توانید برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان و همچنین خدمات تخصصی، با نمایندگی سونی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ سونی

روش های پیدا کردن سریال لپ تاپ سونی

جالب است بدانید که در برندهای مختلف، روش های متفاوتی برای پیدا کردن مدل نامبر لپ تاپ وجود دارد. با این حال برخی روش ها هم مشترک هستند و می توان از آنها در انواع برندها استفاده کرد. معمولا شماره سریال بیشتر لپ تاپ ها روی کارتن و بسته بندی آنها نوشته شده و از این طریق می توان به راحتی آن را پیدا کرد. اما پیدا کردن سریال لپ تاپ سونی با استفاده از دستور CMD، گزینه System Information و تنظیمات بایوس هم امکان پذیراست.

دسترسی به شماره سریال لپ تاپ sony از طریق بسته بندی

همه دستگاه های الکترونیکی، دارای یک بسته بندی هستند که سریال نامبر دستگاه روی آن نوشته شده است. بنابراین یکی از ساده ترین روش ها برای پیدا کردن سریال لپ تاپ سونی، بررسی بسته بندی آن است. معمولا در پشت کارتن دستگاه، می توان شماره سریال را مشاهده کرد.

البته اگر لپ تاپ شما کارتن ندارد (مثل لپ تاپ های دست دوم) شماره سریال زیر آن نوشته شده است. اما ممکن است برچسب سریال نامبر کنده شده باشد که در این صورت باید باتری لپ تاپ را بیرون بیاورید. اگر باتری قابل بیرون آوردن نبود، باید روش های بعدی را برای یافتن مدل نامبر لپ تاپ اجرا کنید.

پیدا کردن سریال نامبر لپ تاپ سونی با دستور CMD

روش دیگر برای پیدا کردن سریال لپ تاپ سونی، استفاده از دستور CMD است. در این روش کافی است یک دستور ویژه را در بخش  CMDوارد کنید تا شماره سریال لپ تاپ برای شما نمایش داده شود. پیش از هرکاری وارد بخش پاورشل ویندوز یا همان کادر  CMD  شوید و کد دستوری wmic bios get serialnumber را در کادربر مربوط به آن وارد کنید. پس از این کار و زدن گزینه اینتر، شماره سریال لپ تاپ قابل مشاهده خواهد بود.

استفاده از  System Information برای دسترسی به مدل نامبر لپ تاپ سونی

گاهی باید برای پیدا کردن سریال لپ تاپ سونی، از System Information استفاده کنید. وارد منوی استارت شده و عبارت System Information را تایپ و سرچ کنید. در صفحه ای که باز می شود، روی گزینه System Summary کلیک کنید. با انتخاب این بخش، صفحه ای باز می شود که در پایین آن از طریق بخش مدل نامبر یا سیستم مدل، شماره سریال لپ تاپ قابل مشاهده است.

استفاده از System Informationبرای دسترسی به مدل نامبر لپ تاپ سونی

دسترسی به سریال لپ تاپ در تنظیمات بایوس

در نهایت می توانید برای پیدا کردن سریال لپ تاپ سونی، از تنظیمات بایوس کمک بگیرید. مقدمه استفاده از این روش، وارد شدن به تنظیمات بایوس است و این کار باید با توجه به مدل و برند دستگاه انجام شود. معمولا با استفاده از کلیدهای میانبری مانند  F2 در زمان بالا آمدن ویندوز، می توان به تنظیمات بایوس دسترسی پیدا کرد. پس از ورود به محیط بایوس، می توانید در بخشی که اطلاعات مختلف سیستم نمایش داده می شوند، به سریال نامبر لپ تاپ دسترسی پیدا کنید.