اشتراک گذاری

نحوه وصل کردن دسته Ps4 به کامپیوتر

برای آشنایی با نحوه وصل کردن دسته  Ps4 به کامپیوتر، ادامه این مقاله را دنبال کنید. بسیاری از علاقه مندان به بازی های کامپیوتری، دوست دارند بازی های سیستم را نیز با دسته های پلی استیشن 4 اجرا کنند. این کار با اجرای چند مرحله امکان پذیر است که در ادامه آنها را به شما آموزش می دهیم. وصل کردن دسته  Ps4 به کامپیوتر، پیچیدگی خاصی ندارد؛ اما ممکن است در اجرای مراحل آن با مشکلاتی مواجه شوید. در این صورت می توانید برای دریافت راهنمایی های تخصصی با تیم تعمیرات پلی استیشن در نمایندگی سونی مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

نحوه وصل کردن دسته Ps4 به کامپیوتر

مراحل وصل کردن دسته  Ps4 به کامپیوتر

برای وصل کردن دسته بازی پلی استیشن 4 به کامپیوتر، کافی است چند مرحله زیر را به ترتیب، و به صورت کامل طی کنید. اول باید یک نرم افزار را دانلود کنید و پس از آن با روش هایی که کاملا بررسی می کنیم، دسته را در سیستم تعریف کنید. مراحل وصل کردن دسته  Ps4 به کامپیوتر به ترتیب زیر هستند:

1-دانلود نرم افزار  DS4Windows

اگر می خواهید بازی های کامپیوتری تان را با دسته پلی استیشن 4 اجرا کنید، باید از یک نرم افزار واسط به نام DS4Windows کمک بگیرید. به عبارت بهتر، دسته ها بدون واسطه، در ویندوز کار نمی کنند. کافی است این برنامه را از یک منبع معتبر دانلود کرده و روی  DS4Windows.exe  دابل کلیک کنید تا مراحل نصب شروع شود. برنامه از شما می پرسد که قصد دارید اطلاعات را کجا ذخیره کنید؛ گزینه  Appdata بهترین گزینه است. در صفحه جدیدی که باز می شود، روی  Install the DS4 Driver کلیک کنید تا درایور مورد نیاز برنامه نصب شود.

بیشتر بخوانید:بهترین بازی های 2022 برای ps4

2-معرفی دسته PS4 به نرم افزار

در ادامه مراحل وصل کردن دسته  Ps4 به کامپیوتر، باید دسته را به نرم افزار معرفی کنید. این کار، به یکی از دو روش زیر انجام می شود:

با استفاده از کابل  USB

جهت شناساندن دسته پلی استیشن 4 به DS4Windows دسته را با استفاده از کابل یو اس بی به رایانه وصل کنید. به محض اتصال دسته، برنامه آن را شناسایی کرده و می توانید بازی های مورد نظرتان را اجرا نمایید.

با استفاده از بلوتوث

شما می توانید برای معرفی دسته ps4 به کامپیوتر، از بلوتوث کمک بگیرید. در این صورت باید اول روی دسته  PS4 دکمه مرکزی (PS button ) و دکمه Share را به صورت همزمان نگه دارید. پس از 3 ثانیه، چراغ بالای دسته شروع به چشمک زدن می کند. حالا کافی است وارد تنظیمات بلوتوث شده و نام دسته را سرچ کنید تا آن را پیدا کنید. به این ترتیب، می توانید ضمن وصل کردن دسته  Ps4 به کامپیوتر از قابلیت هایی که در اختیارتان قرار می گیرد استفاده کنید.