اشتراک گذاری

مهمترین روش پاک کردن کش کنسول بازی

کنسول های بازی هم ساختار و عملکردی مشابه سایر سیستم های هوشمند مانند گوشی یا لپ تاپ دارند و با پر شدن حافظه آنها، عملکردشان کند می شود. با کاهش سرعت کنسول بازی، سرعت بازی ها و به تبع آن کیفیت بازی بسیار کم می شود. برای این که بتوان مشکل کاهش سرعت کنسول های بازی را برطرف کرد بهترین گزینه پاک کردن کش کنسول بازی مورد نظر است. 

حتی در برخی موارد با همین پاک کردن کش می توان مشکلات دستگاه را برطرف کرد تا دیگر به تعمیر کنسول های بازی هم نیازی نباشد. اما چطور می توان کش این دستگاه ها را پاک کرد؟ در این مقاله به بررسی دو روش پاک کردن کش کنسول بازی می پردازیم که یکی از آنها آسان تر است و با دکمه های روی دستگاه انجام می شود. مورد بعدی هم پاک کردن کش کنسول های بازی از بخش تنظیمات است. در این مقاله به بررسی هر دوی این روش می پردازیم.

مهمترین روش پاک کردن کش کنسول بازی

پاک کردن کش کنسول بازی با دکمه های دستگاه

در کنسول های بازی مانند ایکس باکس دکمه های پاور یا خاموش و روشن دستگاه روی آن قرار دارد که می توان برای پاک کردن حافظه کش از آنها استفاده کرد. برای این منظور باید ابتدا دکمه های روشن و خاموش روی کنسول بازی را با هم فشار داد داد تا دستگاه خاموش شود. حالا باید برق دستگاه را هم کشید تا هیچ مشکلی برای آن به وجود نیاید.

حالا دکمه پاور را چند بار فشار دهید و دوشاخه برق آن را وصل کنید. دو دقیقه منتظر بمانید و حالا با دکمه روشن دستگاه آن را روشن کنید. با این روش آسان می توان حافظه کش کنسول بازی را پاک کرد. این روش پاک کردن کش کنسول بازی اگر دکمه های دستگاه دچار مشکل شده باشند قابل استفاده نیست.

استفاده از تنظیمات دستگاه برای پاک کردن کش کنسول بازی

علاوه بر روش قبلی می توان از تنظیمات دستگاه هم برای پاک کردن حافظه کش استفاده کرد.

  • با زدن دکمه روی دستگاه می توان به قسمت تنظیمات کنسول بازی دسترسی یافت.
  • حالا باید در منوی تنظیمات کنسول بازی وارد بخش Devices and Connections شده و در آن قسمت گزینه Blu-Ray را انتخاب کنید.
استفاده از تنظیمات دستگاه برای پاک کردن کش کنسول بازی
  • حالا برای پاک کردن کش کنسول بازی باید در بخش Persistent Storage، گزینه Clear را زده تا به این ترتیب حافظه کش پاک شود.
  • این روش در واقع روش نرم افزاری حذف حافظه کش است.
  • با انجام این کار به سادگی می توان با پاک کردن حافظه کش عملکرد آن را ارتقا داد و سرعت بازی ها را بیشتر کرد.
استفاده از تنظیمات دستگاه برای پاک کردن کش کنسول بازی