اشتراک گذاری

دوربین Sony Alpha NEX-5

سونی دوربین ۱۴٫۶ مگاپیکسلی باقابلیت فوکوس خودکار ۲۵ تکه ای و  عکس برداری ۷ فریم در ثانیه خود را به نام Alpha NEX-5 به بازار عرضه کرد قدرت و امکانات این دوربین عکاسی، فراتر از دوربین های کامپکت است. این دوربین تنها ۲۸۳ گرم وزن دارد و دارای یک LCD سه اینچی است  که تقریبا کل فضای پشت دوربین را پر کرده است.

با وجود کوچکی و سبکی دوربین، کار کردن با آن راحت و لذت بخش است.  LCD دوربین قابلیت چرخش ۸۰ درجه افقی و ۴۵ درجه عمودی را دارد که امکان عکس برداری خلاقانه را به شما می دهد. NEX-5 منوی هوشمند گرافیکی و زیبایی دارد که دسترسی به امکانات دوربین را آسان می کند برای نمونه زمانی که حالت های عکاسی را تغییر می دهید حالت انتخاب شده را بصورت گرافیکی برروی صفحه LCD مشاهده خواهید کرد.

دوربین Sony Alpha NEX-5

از نظر کیفیت تصاویر گرفته شده NEX-5 بازده شبیه به دوربین های DSLR دارد که پرتوگیری، شفافیت، نمایش صحیح رنگ ها و کاهش نویز تصویر از جمله فاکتورهای بارز آن هستند. عکس های گرفته شد ه با NEX-5 کاملا قابل قیاس با تصاویر گرفته شده با دوربین های حرفه ای  DSLR هستند. تنها ایراد قابل ذکر دوربین اعوجاج در برخی از تصاویر است. ولی در مجموع تصاویر گرفت شده با این دوربین کیفیت بسیار قابل قبولی دارند.

قابلیت گرفتن تصاویر در فاصله زمانی کم یعنی ۷ فریم در ثانیه این امکان را می دهد تا از حرکات ورزشی و سریع عکس برداری کنید تصاویری که در دوربین های کامپکت از دست خواهید داد. حالت فیلم برداری NEX-5 قابلیت فیلم برداری در ۳ رزولوشن مختلف را می دهد امکان فیلم برداری با کیفیت  FULL HD 1080p را نیز خواهید داشت. همچنین قابلیت ذخیره فیلم گرفته شده در فرمت های MP4 و یا AVCHD وجود دارد. کیفیت فیلم های گرفته شده توسط این دوربین فراتر از انتظار است فیلم های گرفته شده در نورهای مختلف محیطی کاملا قابل قبول است.

در نهایت پس از کیفیت بسیار عالی فیلم برداری دوربین می بایست به قابلیت عکس برداری پاناروما و یا عکس برداری ۳۶۰ درجه اشاره کرد NEX-5 این کار را بسیار ساده و راحت کرده است به راحتی می توانید تصاویر ۳۶۰ درجه عریض بصورت افقی و یا عمودی بگیرید و خود دوربین تصاویر را به سرعت به یکدیگر متصل کرده و تصویر پاناروما را پردازش می کند.

پس از آپگرید firmware دوربین که بصورت مجانی قابل انجام است می توانید به عکس های که گرفته اید افکت های سه بعدی اضافه کنید، سونی قابلیت جلوگیری از تار شدن و بلور شدن تصاویر در حال حرکت را نیز در NEX-5 افزوده است. NEX-5 فلش داخلی ندارد ولی فلش خارجی در جعبه دستگاه وجود دارد و می بایست برروی دوربین نصب شود.

لینک های مرتبط : نمایندگی سونی