اشتراک گذاری

تعمیر آمپلی فایر سونی

در این مقاله شما را با نکاتی در مورد تعمیر آمپلی فایر سونی آشنا می کنیم. این دستگاه، سیگنال های آنالوگ صوتی را تقویت می کند تا از طریق بلندگوها قابل پخش باشند.مدل های مختلف آمپلی فایر تولید و عرضه شده اند که کاربران از آنها در منزل، خودرو و … استفاده می کنند. سیگنالهای صوتی پس از ورود به این دستگاه، به بخش تقویت کننده ارسال می شوند. پس از تقویت این سیگنالها، صدا به صورت تقویت شده و با کیفیت بهتر به گوش شنونده می رسد. تعمیر آمپلی فایر سونی یا هر برند دیگری، باید توسط افرادی انجام شود که در این زمینه تجربه و مهارت دارند. باز و بسته کردن مدارها و قطعات داخلی این دستگاه، نیاز به استفاده از ابزار و تجهیزات مخصوص دارد و به هیچ عنوان نباید توسط افراد مبتدی انجام شود. ما نکات مهم تعمیر آمپلی فایر sony را به شما ارائه می دهیم. تیم تعمیرات آمپلی فایر در نمایندگی سونی مرکز سخت افزار ایران هم برای ارائه خدمات تخصصی تر در خدمت شما هستند.

تعمیر آمپلی فایر سونی

هزینه تعمیر آمپلی فایر سونی

نمی توان با قطعیت گفت که هزینه تعمیر آمپلی فایر سونی چقدر است. همه چیز بستگی به این دارد که شدت و نوع خرابی و آسیب دیدگی این دستگاه چگونه است. درواقع تا عیب یابی کامل دستگاه، نمی توان در مورد هزینه تعمیرات آن نظر داد. تکنسین های تعمیرات آمپلی فایر سونی، اول دستگاه را عیب یابی کرده و تشخیص می دهند که کدام بخش ها آسیب دیده اند. سپس با توجه به نوع قطعه آسیب دیده و شدت خرابی آن، اقدامات لازم را انجام می دهند. اگر قطعات قابل ترمیم باشند، احتمالا هزینه پایین تر است. اما در صورت نیاز به تعویض قطعات، باید قیمت قطعه جدید را نیز در هزینه نهایی محاسبه کرد.

خدمات تعمیر آمپلی فایر sony

اقداماتی همچون تعمیر مین برد، رفع مشکل خش خش کردن صدای باندها، رفع مشکل قطع شدن صدا، رفع مشکل خاموش شدن دستگاه، تعمیر مدارات پاور، عیب یابی و تعمیر مدار تقویت صدا، عیب یابی و تعمیر مدار LPF در آمپلی فایر، تعمیر پورت های ورودی وخروجی، رفع مشکل وجود نویز در صدا، رفع مشکلات مربوط به پروتکت و روشن شدن چراغ قرمز، تعمیر ترانس تغذیه دستگاه آمپلی فایر، رفع مشکل کم شدن صدا، رفع مشکل کم شدن بیس باند ها و تعمیر و تعویض خازن های آسیب دیده، مهم ترین خدمات تعمیر آمپلی فایر سونی هستند. این خدمات با ضمانت نامه معتبر مرکز سخت افزار ایران همراه هستند تا بتوانید هرگونه مشکل یا مسئله احتمالی را در بازه زمانی تعیین شده، پیگیری کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر و تعویض مین برد تلویزیون سونی

تعمیر برد آمپلی فایر سونی

برد آمپلی فایر را می توان مهم ترین قطعه این دستگاه به شمار آورد که تمامی قطعات روی آن سوار هستند. قطعات SMD و قطعات DIP  در برد این دستگا هستند و برای تعمیر برد آمپلی فایر سونی و هر برند دیگری، نیاز به تعویض این قطعات است. برد بخش های مختلفی شامل بخش تغذیه، تقویت کننده صدا، مدار پروتکت و … دارد که خرابی هریک از آنها عملکرد برد و آمپلی فایر را مختل می کند. تکنسین های تعمیر آمپلی فایر سونی، برای ترمیم برد اول اجزای آن را تعویض می کنند. اگر مشکل حل نشد، برد به طور کامل تعویض می شود تا سیستم بهترین عملکرد را داشته باشد.

تعمیر و تعویض ترانزیستور آمپلی فایر sony

یکی از قطعات مهمی که ممکن است در روند تعمیر آمپلی فایر سونی نیاز به ترمیم یا تعویض آن باشد، ترانزیستور است. اتصال کوتاه در پایه های بیس، کلکتور، امیتر، باعث سوختن ترانزیستور می شوند و در این شرایط، امکان ترمیم این قطعه وجود ندارد. با توجه به اینکه در اکثر موارد از آمپلی فایرها بیش از حد توان آنها استفاده می شود، این قطعه به راحتی می سوزد. عدم انتقال حرارت مناسب هم مسئله دیگری است که باعث سوختن این قطعه می شود. در هر صورت، باید هرچه زودتر اقدام به تعمیر و تعویض ترانزیستور آمپلی فایر سونی کنید تا مشکلات ناشی از خرابی و سوختن این قطعه نیز برطرف گردند.

رفع مشکلات رایج آمپلی فایر سونی

روشن نشدن آمپلی فایر

یکی از مشکلات رایجی که کاربران برای برطرف کردن آن به مرکز تعمیر آمپلی فایر سونی مراجعه می کنند، روشن نشدن این دستگاه است. اگر برق اصلی ورودی به آمپلی فایر قطع باشد یا رگولاتور تنظیم ورودی برق سوخته باشد، دستگاه روشن نمی شود. بهتر است برای عیب یابی و ترمیم آمپلی فایر در این شرایط، با تعمیرکاران مجرب نمایندگی سونی مشورت کنید. 

بیشتر بخوانید: چرا تصویر تلویزیون سفید است؟

رفع پروتکت آمپلی فایر سونی

پروتکت کردن آمپلی فایر هم مشکل رایجی است که کاربران زیادی از بروز آن شکایت دارند. برای رفع پروتکت باید تمامی ورودی های آمپلی فایر چک شوند تا مشخص شود که اتصال کوتاهی بین دو سرو ورودیها وجود نداشته باشد. البته این کار باید توسط تیم تعمیرات آمپلی فایر سونی و با استفاده از تجهیزات و دستگاه های مخصوص انجام شود.

قرمز شدن آمپلی فایر

دلیل اصلی قرمز شدن آمپلی فایر، پروتکت کردن این دستگاه است. برای تعمیر آمپلی فایر sony در این شرایط هم کافی است مشکل پروتکت برطرف شود.