اشتراک گذاری

تلویزیون سونی 40RE353

ممکن است برای رفع مشکلات پیش آمده در تصویر، صدا یا سیستم هوشمند تلویزیون خود به دنبال اطلاعاتی در خصوص تعمیر تلویزیون سونی 40RE353 باشید. اگر به این دلایل اقدام به باز کردن این صفحه کرده اید، مسیر را درست آمده اید. اما قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با تعمیر این تلویزیون صحبت کنیم، بد نیست شناختی اجمالی از این تلویزیون داشته باشیم. این دستگاه از نوع LED و تصویری با کیفیتFull HD است. صفحه نمایش این دستگاه به تکنولوژی هایی نظیر Motionflow، Live Color، Local Dimming مجهز شده است. سیستم عامل تلویزیون RE353، لینوکس است و از طریق آن می توانید تمامی کانال های دیجیتال را دریافت کنید.

تلویزیون فوق به پورت های متعددی مجهز شده که می توان به پورت های HDMI، USB ، ورودی RF ، خروجی هدفون، کامپوننت و کمپوزیت اشاره کرد. با همه این تفاسیر، مشکلاتی نیز برای تلویزیون سونی 40RE353 قابل تصور می باشند. مشکلاتی که بر اثر عواملی مانند کارکرد بالای دستگاه، ضربه خوردن، آب خوردگی یا نوسان برق ممکن است تعمیراتی را برای آن به دنبال داشته باشند. تعمیرات دستگاه شامل تعمیر اجزای مختلف تلویزیون می باشد که در ادامه بخشی از آنها را بررسی می کنیم.

تعمیر تلویزیون سونی 40RE353 در محل

خدمات تعمیر تلویزیون سونی 40RE353 در محل

تعمیر برد پاور تلویزیون سونی 40RE353

خرابی بردپاور می تواند مشکلات متعددی را در دستگاه ایجاد کند. این قطعه که انرژی الکتریکی مورد نیاز تمامی قطعات را تأمین می کند، در صورتی که با مشکل مواجه شود ممکن است دستگاه خاموش شده و یا اصلاً روشن نشود. همچنین استندبای شدن تلویزیون و ضعیف شدن نور صفحه نمایش نیز از دیگر نشانه های خرابی برد پاور می باشد.

برد پاور در بیشتر مواقع قابل تعمیر بوده و کارشناسان با تعویض قطعاتی مانند خازن و آی سی های روی برد، آن را تعمیر می کنند اما اگر برد به طور کلی از کار افتاده باشد آنگاه در فرآیند تعمیر تلویزیون سونی 40RE353، برد پاور تعویض می شود. یکی از اصلی ترین دلایل خرابی برد پاور، نوسانات برق می باشد.

تعمیر فلت تلویزیون سونی 40RE353

فلت یک رابط گرافیکی است که تصویر را از مین برد به پنل ال ای دی انتقال می دهد. این قطعه زیر قاب و جلوی پنل قرار دارد و معمولاً در اثر عوامل بیرونی مانند ریختن مایعات روی تلویزیون و یا وارد شدن ضربه دچار آسیب دیدگی می شود. اگر آسیب دیدگی فلت به دلیل آب خوردگی تلویزیون باشد، در این شرایط نقطه اتصال فلت به برد خراب شده و تصویری از تلویزیون دریافت نمی شود.

این موضوع یک مشکل حاد تلقی نمی شود و برای تعمیر تلویزیون سونی 40RE353 کافی است برد فلت تعمیر شود. اما در صورتی که خرابی پیش آمده به فلت سرایت کند و موجب سوختن خطوط ارتباطی آن شود، دیگر تعمیر فلت امکان پذیر نیست و برای تعمیر تلویزیون باید فلت آن تعویض شود. بنابراین تعمیر یا تعویض فلت بستگی به شدت آسیب دیدگی آن دارد.

تعمیر اسپیکر تلویزیون سونی 40RE353

صدا نداشتن، خزخز کردن و کاهش صدای تلویزیون از مشکلاتی است که احتمالاً منشأ آن را باید در اسپیکر دستگاه جستجو کرد. پارگی در اتصالات بلندگو، ضعیف شدن بلندگو و یا سوختن اسپیکر از جمله دلایل بروز چنین مشکلاتی در سیستم صوتی دستگاه هستند. البته گاهی بروز این مشکلات می تواند از مین برد دستگاه نیز سرچشمه گرفته باشد.

بنابراین در صورت بروز هر یک از مشکلات گفته شده دستگاه باید توسط متخصصان بررسی شود. برای رفع مشکلات صدا، ممکن است اقدماتی مانند تعویض اتصالات اسپیکر و تعمیر مین برد تلویزیون، تعمیر اسپیکر و تعویض آن صورت گیرد. معمولاً تعمیر تلویزیون سونی 40RE353 در این شرایط چندان دشوار نیست و بااندک تغییراتی امکان‌پذیر می‌گردد.

نمایندگی تلویزیون سونی

از جمله معدود مراکز معتبر و تخصصی ارائه دهنده خدمات فروش و تعمیر تلویزیون های سونی، نمایندگی تلویزیون سونی می باشد. این مرکز همگام با ورود محصولات کمپانی سونی همراه کاربران بوده و تلاشی بی شائبه در رفع نیازهای آنان داشته است. این نمایندگی در بخش فروش، بیشترین توان خود را به کار بسته تا تلویزیون های اورجینال و باکیفیت را به دست مشتریان سونی برساند.

در بخش تعمیرات نیز  مطابق با استانداردهای کمپانی سونی، تنها هدف این مرکز برطرف کردن نیازهای مشتریان پس از خرید تلویزیون های سونی بوده است. در اینجا با گرد هم آوردن تکنسین های فنی و تجهیزات مدرن، تمامی مشکلات تلویزیون های سونی به بهترین نحو بر طرف گردیده و رضایت خاطر کاربران فراهم می گردد.