اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

اختلالات صوتی در تلویزیون سونی

Rate this post

احتمالا شما نیز یکی از کاربرانی باشید که با اختلالات صوتی در تلویزیون سونی خود مواجه هستند. مشکلات صوتی برای هر تلویزیونی پیش می آید. برخی از سوالاتی که درباره این مشکل قابل پیش بینی است، عبارتند از:  «تلویزیون صدا ندارد ولی تصویر خوب است»، «صدای دستگاه با تاخیر وصل می شود» و سوالاتی از این قبیل.

مشکلات صوتی در تلویزیون دلایل مختلفی  می تواند داشته باشد. از بروز عیب در برد مین یا مادربرد تلویزیون، خرابی بلندگوها، پیکربندی نادرست سیستم صوتی، بهم ریختگی تنظیمات صوتی و… میتوان به عنوان دلایل اختلالات صوتی تلویزیون نام برد.  روشهای بسیاری نیز برای رفع آنها وجود دارد که براساس علت بروز مشکل می تواند سخت افزاری یا نرم افزاری (مربوط به تنظیمات تلویزیون) باشد.

اختلالات صوتی در تلویزیون سونی

رایج ترین اختلالات صوتی در تلویزیون سونی

قبلا توضیح داده شد که کاربران برندهای مختلف تلویزیون می توانند با مشکلات صوتی متعددی مواجه شوند. از آنجایی که هر دستگاه تنظیمات تعریف شده ای برای خود دارد؛ شاید علت بروز و رفع خلل صوتی در تلویزیون سونی متفاوت از دیگر برندها باشد. با مطالعه این مطلب می توانید با تعدادی از اختلالات صوتی در تلویزیون سونی و روش حل آن آشنا شوید.

در صوت تلویزیون، پارازیت وجود دارد

وقتی در مشاهده یک برنامه تصویری در تلویزیون همزمان با صدا با پارازیت مواجه می شوید، کارشناسان تشخیص اختلالات صوتی در تلویزیون سونی نظر مهمی را ارائه می دهند. طبق نظر این کارشناسان، آنتن هوایی با استفاده از یک کابل هم محور ۷۵ اهمی به دستگاه وصل شده است. این کابل باید سالم بوده و از کابلهای اتصال دیگر دور باشد. درصورت رعایت هردو مورد، مشکل به تنظیمات صوتی AFT (موج یابی دقیق خودکار) برمی گردد.

تلویزیون صدا ندارد

یکی از اختلالات صوتی در تلویزیون سونی نداشتن صدا است. ابتدا کنترل میزان صدا را بازبینی کنید. اگر سیستم بر روی قطع صدا نباشد و تنظیمات صوتی دستکاری نشده باشد، هنگام استفاده از ورودی HDMI، ممکن است DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)، سیگنالهای صوتی تولید نکند. شاید برد مین یا بلندگوی تلویزیون سونی نیز خراب باشد. برای رفع این مشکل، باید کابل یا دستگاه معیوب تعویض شود. در برخی موارد تنها برد مین قابل تعمیر است.

صدای پخش تلویزیون با تصویر همزمان نیست

در بین مشکلات صوتی تلویزیون سونی عدم هماهنگی صدا و تصویر نیز مطرح است. درصورتیکه این مشکل به خود برنامه پخش شده مربوط نباشد، Power دستگاه ایراد دارد و کم کم به بخش سیستم کنترل سرایت می کند.

ایراد در پاور دستگاه فقط با تعویض و در سیستم کنترل صوتی با تعمیر و تعویض حل می شود. البته در موارد معدودی با همگام سازی صدا و تصویر در تنظیمات صوتی تلویزیون تاخیر در اتصال صدا براحتی رفع می گردد.

صداهای پخش شده، ترکیب می شود

یکی دیگر از اختلالات صوتی در تلویزیون سونی ترکیب صداهای پخش شده است که این مورد از اختلالات نیز به دو علت رخ می دهد. یا به تنظیمات صوتی تلویزیون مرتبط است و یا پیکربندی بلندگوی تلویزیون از سیستم کارخانه خارج شده است.

بلندگوهای تلویزیون دارای فرکانس صوتی واحدی می باشند. درصورتیکه این فرکانس از عدد تنظیم کارخانه خود خارج شود، دچار تنش فرکانسهای صوتی در بلندگو شده و صداها باهم ترکیب می شوند. اگر راهکارهای ارائه شده در رفع مشکل ترکیب صوتی پاسخگو نباشد، عیب از مادربرد یا کارت صوتی است و نیاز به تعویض دارد.

صدا در تلویزیون سونی بسیار ضعیف یا شدید است

یکی دیگر از مشکلات صوتی که برای تلویزیون پیش می آید زمانی است که با بالا بردن حجم صدای تلویزیون سونی خود تغییری در صدای برنامه پخش شده ایجاد نمی شود. این صدای کم مربوط به تنظیمات تلویزیون می باشد.

البته گاهی هم پیش می آید که صدا بطور ناگهانی بسیار شدت می یابد. در این حالت اول پیکربندی بلندگوها را بررسی کنید. دوم تنظیمات مدیا سنتر را کنترل کنید. سوم اگر هیچ یک از روشها، مشکلتان را رفع نکرد، نیاز به کمک یک تعمیرکار مجرب دارید.

نمایندگی سونی

نمایندگی سونی با سعی در جهت ارائه خدمات فروش و پس از فروش برای تمامی محصولات الکترونیکی خود، توانسته است جایگاه مهمی بین تولید کنندگان لوازم الکترونیکی کسب کند. محصولات سونی از معتبرترین و قدیمی ترین های فناوری الکترونیکی در کشور محسوب می شوند.

این مرکز با خدمت در حوزه فروش تمامی محصولات برند سونی و ارائه خدمات پشتیبانی تلاش می کند تا اعتبار و جایگاه برند خود را ارتقاء بخشد.

تعمیرات سونی

مرکز تعمیرات سونی با یاری متخصصین توانمند و کارشناسان حرفه ای، خدمات خود را در بخش تعمیر و بازسازی تمامی دستگاه های الکترونیکی سونی عرضه می کند. این مرکز در راستای ارتقای سطح کیفیت و بهینه سازی خدمات ارائه شده قصد دارد رضایت مشتریان خود را حفظ کند. در این قسمت می توانید خدمات مرتبط با تعمیرات سونی را مطالعه نمایید.